زمان تعویض زنجیر تایم سراتو

الان که در حال خواندن بحث زمان تعویض زنجیر تایم سراتو هستید، احتمالا می خواهید زمان دقیق تعویض زنجیر تایم سراتو خود را بدانید و یا خدای ناکرده خودروی شما دچار مشکلی در مورد زنجیر تایم شده و به دنبال جایی هستید که برای تعمیر خودرویتان و یا تعویض زنجیر تایم در آنجا اقدام نمایید.

خودرو های خارجی و به خصوص خودرو های کره ای مثل کیا سراتو، به دلیل این که خارجی و وارداتی هستند، نیاز به توجه ویژه و مراقبت های خاص دارند، به همین خاطر مجموعه تهران کره که یک تعمیرگاه سراتو است، به وجود آمده است تا در مشکلات خودرویی تان و انجام کارهایی مثل تعویض زنجیر تایم سراتو در کنارتان باشد تا در زمانی که مشکلی برای خودرویتان به وجود آمد، با تیم متخصصی که از تعمیرکاران خودرویی دارد، به داد خودروی شما برسد.

زمان تعویض زنجیر تایم سراتو

هیوندای سراتو، سدان اسپرت و خوش‌سیما کره‌ای، با ظاهری جوان‌پسند و عملکردی قابل قبول، در میان علاقمندان به رانندگی جایگاه ویژه‌ای یافته است. اما مانند هر خودرویی، این خودرو نیز برای حفظ سلامتی و کارایی به مراقبت و توجه نیازمند است. یکی از اجزای حیاتی در موتور سراتو، زنجیر تایم نام دارد که وظیفه‌ای خطیر بر عهده دارد به همین خاطر است که توجه به زمان تعویض زنجیر تایم سراتو تاکید می شود.

هیوندای برای زنجیر تایم سراتو، طول عمر مشخصی را تعیین کرده است. طبق دفترچه راهنمای این خودرو، زمان تعویض زنجیر تایم سراتو هر 80 هزار کیلومتر یا 5 سال، هر کدام که زود تر برسد است.

تعویض زنجیر تایم سراتو

زنجیر تایم در هیوندای سراتو، قطعه‌ای لاستیکی دندانه‌دار است که میل‌لنگ و میل سوپاپ را به یکدیگر متصل می‌کند. این اتصال حیاتی، هماهنگی لازم برای باز و بسته شدن سوپاپ‌ها در زمان مناسب و احتراق به موقع را فراهم می‌کند. زنجیر تایم از جنس لاستیک مرغوب ساخته شده و با روکش‌های نایلونی یا الیافی تقویت می‌شود تا در برابر سایش و پارگی مقاوم باشد.

اما توجه داشته باشید که سراتو در برخی مدل ها دارای زنجیر می باشد و در بلرخی مدل ها زنجیر تایم دارد که زنجیر بر خلاف زنجیر نیاز به تعویض و توجه به زمان تعویض زنجیر تایم سراتو ندارد و هر 100 هزار کیلومتر نیاز به بازدید دارد صرفا.

5/5 - (1 نظر)
زمان تعویض زنجیر تایم سراتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *